Tvarování postavy je obecný pojem, který v sobě zahrnuje mnoho možností a aktivit. Například u mužů je tvarování postavy hlavně vnímáno jako nabrání hmoty, rýsování svalů a u žen je spíše vnímáno jako hubnutí, zpevnění určitých partií. Krom nárůstu svalové hmoty, rýsování svalů a hubnutí, je zde i zlepšení fyzické kondice a tvarování ve smyslu vzpřímené postavy a kvality ve fyziologické podstatě člověka vzpřímeného, který se pohybuje na zadních končetinách.

Každý člověk je individualitou a je tudíž potřeba ke každému přistupovat individuálně.

Potřebuji na tvarování postavy trenéra?

Ano. Dokud se nenaučíte vše potřebné, tak ano. Nikdo nejsme k sobě objektivní, znalí všeho a každá specializace má své. Proč nemůžeme býti lékařem po tom, co si o nemocech přečteme mnohé na internetu? Protože nám unikají souvislosti, nemáme dostatek informací a zkušeností, na internetu není vše v pravdě a nejspíše to nebudou jediné důvody.

Osobní trenér vám srozumitelně a logicky vysvětlí každý postup při cvičení a upozorní na chyby, kterých je třeba se při tréninku vyvarovat. Navíc profesionální trenér si umí vždy svá tvrzení obhájit na vědeckých základech. Od osobního trenéra budete mít vždy profesionální radu a tím se vyhnete možným zraněním, nebo cvikům, které budou kvůli špatnému provádění neefektivní. Pokuste se býti k sobě objektivní. Cvičíte již několik měsíců a pokrok se zastavil nebo není téměř žádný…? Mnohdy již ten den, případně za pár dnů musíte sami vidět znatelný pokrok!

20 % naší činnosti přináší 80 % výsledků. Stačí zjistit, co je těch klíčových 20%, díky kterým se efektivně posuneme k cíli.